Prosinec 2011

Draci

31. prosince 2011 v 15:47 | Mišel Eruvie Lexová
Draci jsou fantasy bytosti obdarované magií živlů. Draci jsem létající ještěři s různými schopnostmi. Každý vypadá jinak někteří mají dvě jiní čtyři nohy. Mají různé barvy a různá křídla. Jsou to nádherné bytosti, objevují se v různých knihách a filmech. Například Bestseler od Paoliniho Eragon,Eldest,Brisingr. Vypráví o dračici Safiře a jejím jezdci Eragonovy, Film dračí doupě je také velmi působivý. Filmů s draky je opravdu mnoho. Existují i počítačové hry jako je perfektní hra Dračí oko kde se stanete drakem. nebo Drakan hrajete za dívku hledající svého bratra po jejím boku je červený drak který ji pomáhá na cestě za záchranou jejího bratra vřele tyto hry doporučuji.
Můj nejoblíbenější drak je ten kterýstojí na čtyrek a má křídla potažená kůží v které pulzují žilky. chrlící ohen.
Mam moc ráda draky už od mala. =) a co vy ? hlasujte v mé anketě.

Prohlídněte si mou galerii s názvem draci.
http://draci.info/
zde jsou stánky na dračí info můžete si zde přečíst spoustu zajímavých článků =)

2012 - Konec světa ... ?

30. prosince 2011 v 20:00 | Mišel Eruvie Lexová |  můj život a můj svět
Podle majského kalendáře končí rok 2012 pohromou. Konec světa - potopy, sopky, tornáda ... je to náš konec ?
Nevím ale majové byly chytrý národ na svou dobu takže stojím na vážkách.
Podle vědců má dojít ke klimatickým změnám. nu uvidíme.
Pro fantasisty svět nezaniká my jsme stálí. Jako jeden z fantasistů se nevzdávám ničeho nebojím se nebot pokud příde smrt je to nový začátek něco nového a já to s chutí přijmu at mě čeká cokoliv. Smrt je jen další cesta kterou se dáváme neustálí koloběh zrození života a jeho konec. Každý máme obavy co nás čeká ale já už asi vím nebot jsem jednou už umírala byl to zážitek který mě ovlivnil. Nutí mě vybízí mě užívat si života. To světlo vidím dál a jdu po cestě kterou jsem si jako malá holčička zvolila po cestě Fantasie, nejsem osamělá naopak jde po ní má nejlepší kamarádka, pokrevní sestra Lucie které za to moc děkuji celý svět celý můj život se točí kolem jí. Říká o sobě že je nenápadná ale já bych jí poznala kdekoliv kdykoliv protože takové oči plné touhy pomáhat mi a bezmerného přátelství má jen ona jsem štastná že ji mám u sebe nikdy jí neopustím. Nepřežila bych to je to mé světlo asi je to tím že jméno Lucie znamená Světlá. Takže se nebojím žádného konce světa protože nás dvě nebude moct ani smrt rozdělit.

Navždy s tebou Lucie Křížková !!!

Pokrevní spojení

29. prosince 2011 v 21:34 | Mišel Eruvie Lexová |  můj život a můj svět
Věřím ve spojení krve. Nikdo z vás nebude vědět co to je a co to obnáší ale je to magický rituál kdy se vymění krev dvou bytostí nemusí to být mezi lidmi ale i mezi člověkem a zvířetem. Jedno spojení mezi zvířetem mám i já. Jsem krevně spojená se svým bratrem Edgarem je to Německý ovčák a je jeden z mých nejbližších. Jsme spojeni už pěknou řádku let a náš vztah se nedá zpřetrhat ani smrt nebot se znovu zhledáme v království mých bohů. Krev která tepe v mých žílách patří i edgarovi cítíme se i kdybysme byly od sebe tisíce kilometrů, víme o tom druhém vše Edgar není obyčejný pes je to můj bratr kterého horoucně miluji. Jsem spojená i s člověkem. S mojí nejlepší kamarádkou s kterou jsem moc ráda, její pořítomnost mě uklidnuje. Naše spojení je ještě hlubší než s edgarem a to jsme spolu spojeny teprve krátce. hlasujte v mé anketě ohledně tohoto magického spojení.

Vlkodlaci-skutečnost nebo mýtus

29. prosince 2011 v 21:25 | Mišel Eruvie Lexová
Již tu byl článek o upírech. Vlkodlaci neexistují ale jsou takzvaní vlčí lidé kteří jsou pokryti srstí.
Já si vlkodlaka představuji jako člověka který se dokáže změnit ve vlka silně mě ovlivnuje film Krev jako čokoláda a také moje milovaná kniha Smečka což je třídilný fantasy žánr už se těším na třetí knihu na zvěř :)). Vím že je ale i v mě mysli vlkodlak jako člověk měnící se v nestvůru například Van Helsing,underwold, vlkodlak, vlčí vojáci a další podobné filmy.
Nejspíš jsem ovlivněna láskou k vlkům že upřednustnuji proměnu ve vlka. kdybych si mohla vybrat stala bych se vlčicí :))
hlasujte v mé anketě o tom čím by jste se chtěli a nebo nechtěli stát a o tom jestli na vlkodlaky věříte ;) samozřejmě budou obrázky v galerii hledejte je pod názvem článku.
dekuji vám za to že věnujete čas četbě mých článků moc sui toho vážím ;)

Upíři- skutečnost nebo mýtus...?

29. prosince 2011 v 20:21 | Mišel Eruvie Lexová
Co si představit pod jménem upír ? Nevím jistě ale mam představu dokonalé bytosti. Jistě jste viděli spoustu filmů o upírech jako třeba underworld, twillight saga, 30 dní dlouhá noc, drákula, van helsing, a další...
Nejvíc mě překvapila twillight sága velmi skvěle napsaná kniha soužití člověka a upíra je to vůbec možné ??? Podle mě je to jenom romantická představa, nejvíc na mě zapůsobila 30 dní dlouhá noc tento krvák mě dostal, řeč upírů mě zaujala ale i jejich obrovská krvechtivost byla na místě, tak nák si představuji upíry, podobní lidem ,ale přece jenom odlišní se sílou o které se nám může jen zdát. Další zajímavá představa je i v underwoldu lidská podoba ale odlišné schopnosti ale spíš mě tam zaujali vlkodlaci než upíři. no drákulu řešit nebudu patří mezi klasiku ale já tuto představu neuznávám. van helsing ukázal zajímavou věc upíři jako létající bytosti. Ale zapomněla jsem i něco humorného a to film Upírův pomocník který přišel s nápadem flitování a léčících slin. a nakonec jeden z mých nejoblíbenějších filmů Blade který ukazuje že se upíři vyhýbají světlu ale pěkně byly spracovaní mutanti, ale stále nevíme čemu věřit. myslím si že většina lidí si myslí že upíři neexistují.
Ale nesmím zapomenout na jeden dokument bbc který mi stále vrtá hlavou je o skutečném upírovi který byl chycen v americe a nadále držen ve vězení živil se syrovím masem a krví. měl výrazné špičáky a jeho oči byly zajímavé barvy. nevím co si o tomto dokumentu myslet ale je jasné že upíři existovali a možné ještě existují. a jaký je váš názor ? hlasujte v mé anketě.
obrázky naleznete v galerii

vááánoceee

28. prosince 2011 v 0:49 | Mišel Eruvie Lexová
vánoce by měli být svátkem klidu a pokoje a rodina by jej měla slavit pohromadě.
s jmelím moc zkušeností nemám tak je sem nemohu napsat :DDD
mám ráda vánoce ne proto že se rozdávají dárky ale protože je to hezký čas který trávím s blízkými
ráda dávam lidem dárky a sleduji je jak je rozbalujou a jak na mě reagujou ráda dělám lidi štastnými a tak by to myslím i mělo být .)

Metal - moje záávislost

27. prosince 2011 v 22:57 | Mišel Eruvie Lexová |  můj život a můj svět

Proč zrovna metal ??
asi proto že má charakteristický styl. lidé si myslí, že je to jen o křiku do mikrofonu ale to není pravda metal má své kouzlo které mě ovládlo.
MIluju metal a navždy budu další kdo ovládl mé srdce a to ještě před metalem byla elektronická muzika. Prodigy mě úplně oslnil, ale tento článek patří metalu a z toho zbožnuji nightwish první skupina začala mou metalovou mánii poté evanescence, lordi, metalica.
4ever


Pár pařmenů

21. prosince 2011 v 21:04 | Mišel Eruvie Lexová
Jeden z mých nejoblíbenějších filmů je pán prstenů a to i ve verzi parodie kde mí oblíbení herci změní identitu tato dabovaná parodie stojí za schlédnutí zaručuje neustálý výýýtlééééém...!!!

Něco o filmu Pár Pařmenů: Společenstvo žlutého tentononcu s pěknou básničkou uvnitř

Výroba filmu zabrala jedenácti lidem 5 měsíců scenáristiky a 4 měsíce úpravy zvuku.

Ukázka dialogů lepší když se na to podíváte skvěle načasované a kvalitně udělané tento film obletěl svět je na vysoké úrovni a at se v hollywodu svíjejí vzteky mam tento film mooc ráda a myslim si že nejsem sama poklona jejich výrobcům

Paragon (odkaz na Aragorna) a Bobromil (odkaz na Boromira) jsou spolu sami ve cvelfím (odkaz na Elfa) lese. Lesem se rozléhá mystická hudba.
 • Bobromil: Podle mě je to rituální píseň. Vypráví o rituálním obětování pračky. Pustili ji na cirkulárku. Kolem stáli budhisti… s dlouhýma trubkama. Nevím, jak se jim říká, ale hráli na ně. Tomu všemu velí čaroděj. Volal všechny duchy z lesa. A… pili vodu z pračky. Podle mě je to strašně kruté, zneužívat pračky. Bestie jedny vodolačné. Byla ještě pod zárukou! … Jednou se pračky vzbouří… a ovládnou celý svět… a my budeme jejich pokorní služebníci.
 • Paragon: Nádherná představa. Souhlasím.
 • Bobromil: Rozhodl jsem se, že chci být pračkou. Odteďka mi říkej Velký syn Whirlpoolu.

Šmajdalf (Gandalf) a Smradupán (Saruman) jsou v Sarumanově věži a vedou spolu rozhovor.
 • Smradupán: Sehnal jsem takový velký hrací šutr, je tam taký divný obrázek, někdy si se mnou dokonce i chvilku povídá...Možná se mi za chvíli ozve, nechceš si s ním taky pokecat? Je sice z bazaru, ale je to kvalitní Vietnamská práce, říká se tomu glbleblgle......Šmajdlafe, viděl jsi někdy Teletubbies?
 • Šmajdalf: Jasně, včera.
 • Smradupán: Dneska byl skvělý díl, ale LáLá mě pěkně nasrala, urvala Dipseymu anténku.
 • Šmajdalf: LáLá je super...Šmoulo.
 • Smradupán: Já jsem Šmoulinka.

Slim (Samvěd) se hlásí o účast na největší párty Střevozemně a El Bond (Elrond) poznamenává...
 • Slim: Hej! Já umím celkem slušně vařit!
 • El Bond: A taky celkem slušně smrdíš... Poznal jsem to, protože všem veverkám pukli hlavy...

Jsme na schůzi odvikání závislosti na drsné hudbě a vybírá se několik dobrovolníků o účast na párty. Paragon (Aragorn) se zvedá a pokleká před Fríťu/Fritola (Frodo Pytlík)...
 • Paragon: Doufám, že půjdu taky, protože mám tak sexy hlas... Vrrau! Vezmeš si mě?
 • Legoland: Chcete mě?
 • Krimli: Půjdu za svědka!
Určitě se na tento dabovaný film podívejte příběh neprozrazuji ale nastíním jej Fritol a Slim jdou pařit do nadoru, po cestě musí čelit nebezpečí (bigtbítákům a dalším potvorám..)

Henry proper aneb jak se chlastá..!

21. prosince 2011 v 20:53 | Mišel Eruvie Lexová

Henry Proper - Děj

Do Neštovic přijíždí nový slavný žák - Henry Proper. Co prožívá tento chlapec, jemuž zabil rodiče zlý lord Voltmetr, když mu nezaplatili za připojení k Matrixu? Co skrývá tajemný balíček u grimlinů Greengottových? Proč po něm pase jeho protivník? Nemá na kvalitního providera!
Co je vůbec zač Wlezleyovic familie? Proč ho nemá rád Pako Malfuj? Proč je Hermelína taková šprtka? Takové otázky se mu vyjasní, když v doprovodu Rubikuse Bagrida dorazí do školy, kde se nevyučují kouzla a magie, nýbrž něco naprosto jiného.

Hrubé nastínění děje:

Henry Proper žije téměř od svého narození u svého zlého strýce Hormona a tety Prdunie. Tato mírně komunistická rodina je vysazena na svého synka, kterému říká teta Lenin, i když se jmenuje docela jinak. Henry tedy netuší, jak se k těmto příbuzným dostal. Zatím se spokojil jen s vysvětlením, že jeho rodiče jeli do Kolumbie.
Jednoho dne se však stane něco podivuhodného. Zrovna na jeho narozeniny mu dojde dopis. Vlastně první, který vůbec dostal.
Jenže jeho bolševický strýček mu dopisy ničí. Ale i přes veškerou snahu, která zahrnuje i zabití pošťáka, se dopisům neubrání.
Nakonec psychicky zhroucená rodina najde útočiště v chýši. Najednou však dveře vyletí z pantů a na scénu se dostavuje Neštovický farář a gynekolog Rubikus Bagrid. Po pár výstřelech z praselyzéru si Henryho odvede a řekne mu pravdu.
Jeho rodiče neodjeli do Kolumbie, není jen tak obyčejný hoch a různé jiné nezbytnosti. Spolu odjedou do Londýna, kde si Henry musí nakoupit potřebné vybavení. I přesto, že ho chce Bagrid nejprve prodat v hospodě a i přes absolutní nedostatek peněz, který je vyřešen odvážnou bankovní loupeží, se dostane na vlak do Neštovic.
Zde se seznámí se Slonem Wlezleym a Hermelínou Rangerovou. Stanou se z nich nerozluční kumpáni. Po přijetí do školy ( ve které se mimochodem musí potýkat s obtížnými a nezbytnými předměty) poznává kouzelnický (tedy, jak se to vezme..) svět. Ale něco není v pořádku.
Vyloupnou se i jeho protivníci. Hnusný a slizský Pako Malfuj a jeho nohsledi, profezoro Šňup a v neposlední řadě i jeho hlavní nepřítel Lotr Voltmetr jednající skrz jednoho z učitelů. Dovede se hoch ledva odrostlý potýkat s nástrahami a nebezpečími? Dovede hrát okopávanou jako mistr?
Odhalí pravdu? Pozná svoje rodiče?
Zhlédněte dílo a najdete odpověď!

Moje láska - pejsek

21. prosince 2011 v 20:28 | Mišel Eruvie Lexová |  můj život a můj svět
Pes je odjakživa po boku člověka v nemoci i ve zdraví. Pro některé jen věc pro jiné nástroj na peníze a slávu ale jsou lidé kteří berou psa jako přítele.
Edgar tak se jmenuje můj pejsek je to německý ovčák kterého zbožnuji. Nedokážu mu ublížit chráním jej a on zase mě, starám se o něj a on zase o mě. Je to magie co nás spojuje ? Newím ale toto pouto pro mne hodně znamená.
Nedokážu si představit život bez něho mam ho moc ráda a nevím co budu dělat až tu jednou nebude. Snad to zvládnu.

S těžkým srdcem jsem se včera tedy 29.1.2012 v 23:30 rozloučila s Edgarem který podlehl těžké mrtvici. Resustitace 10 minut neodvrátila smrt. Umřel mi v náručí nemohla jsem nic dělat jen plakat.

Neubližujte zvířatům oni za nic nemohou jsou to bytosti jako jsme my jen se narodily do doby kdy vládne světu člověk.
Myslím si že by zvířata byly lepší vládci světa než my. My ničíme, pleníme, vraždíme a okrádáme planetu o život. Umíme jen brát a neumíme dávat. Všichni nejsou stejní ale těch co jsou zlý je až příliš moc.